Helioterapia

Helioterapia
Na terenie Parku Zdrojowego okalającego Śląskie Centrum Rehabilitacji Uzdrowiskowej goście mają możliwość skorzystania ze stanowisk do helioterapii.


 

Na terenie Parku Zdrojowego okalającego Śląskie Centrum Rehabilitacji Uzdrowiskowej gościemają możliwość skorzystania ze stanowisk do helioterapii.
Helioterapia to – najprościej rzecz ujmując – metoda leczenia i profilaktyki zdrowotnej, polegającana wykorzystaniu światłolecznictwa. Dobroczynne działanie światła (a konkretnie słońca) cenione było już podobno w starożytności, a znacznie późniejsze badania naukowe dowiodły, że promienie słoneczne nie tylko pobudzają produkcję witaminy D, ale też m.in. mają działanie antydepresyjne,
zmniejszają napięcie mięśniowe i łagodzą sztywność stawów, stymulują wzrost odporności, przyspieszają przemianę materii i pobudzają działanie układu krążenia. Helioterapia z powodzeniem wspiera również leczenie łuszczycy, trądziku, atopowego zapalenia skóry, choróbdróg moczowych, węzłów chłonnych i gruźlicy kostno-stawowej, a połączona z górskim klimatem – wspomaga także leczenie gruźlicy płuc. Co ciekawe, badania nad sposobami wykorzystania światła w medycynie zostały uhonorowane Nagrodą Nobla w dziedzinie nauk medycznych. W 1903r. otrzymał ją duński lekarz Niels Ryberg Finsen.
Na terenie naszego parku goście mogą zdrowo i bezpiecznie korzystać z dobrodziejstwa promieni słonecznych na naturalnych tarasach do helioterapii, na których rozstawione są eleganckie leżaki.

 

helioterapiahelioterapia