Przejdź do głównej treści
Otwiera się w nowym oknie

10 Grudnia w czapkach mikołajkowych wystartują ludzie dobrych serc, którzy pokonają biegiem dystans w parku i tym samym wezmą udział w cudownej akcji pomocy Danielowi.

Daniel ma 15 lat, od urodzenia nie zrobił ani jednego kroku. Bardzo cierpi, bo ma bardzo chory kręgosłup. Jego kości są tak kruche, że nie może robić żadnych ćwiczeń, ma uszkodzoną nerkę, nigdy nie zjadł żadnych słodyczy, a jedzenie jakie dostaje musi być starannie zmiksowane. Daniel ma tysiące powodów, by siedzieć i narzekać, ale wcale tego nie robi, wręcz przeciwnie - śpiewa, uśmiecha się do wszystkich, komentuje bajki i na głos czyta książki. Jest wdzięczny za wszystko, a jego szeroko otwarte, piękne oczy pokazują całe dobro jakie ma w swoim wnętrzu.

Nasza akcja została objęta również patronatem medialnym, w związku z czym o naszym Biegu Mikołajów z pewnością usłyszą Państwo nie raz na falach radiowych i telewizyjnych: TVP3 Katowice, TVS, Radio Silesia. Ponadto przeczytają Państwo o  naszej akcji w Tygodniku Podhalańskim, Dzienniku Zachodnim i na stronie Zespołu Szkół przy Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Rabce Zdrój oraz naszemiasto.pl.


Mamy serdeczną prośbę, skierowaną do wszystkich ludzi dobrej woli, o włączenie się w akcję Bieg Mikołajów!