Deklaracja dostępności
Śląskie Centrum Rehabilitacyjno - Uzdrowiskowe im. dr. Adama Szebesty w Rabce - Zdroju sp. z o. o. (dalej ŚCRU) zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony http://www.scru.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Treści nieobjęte przepisami
- Na stronie internetowej znajdują się zdjęcia, grafiki oraz pliki, opublikowane przed wejściem w życie ustawy, które nie spełniają kryteriów dostępności.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Marcin Pasik - mailowo mpasik@scru.pl lub telefonicznie 18 26 76 147.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Sebastian Mołek - Prezes Zarządu,
- Adres: ul Dietla 5, 34-700 Rabka-Zdrój,
- mejl: sekretariat@scru.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe im. dr. Adama Szebesty w Rabce Zdroju sp. z o.o.
Budynek, w którym mieści się Śląskie Centrum Rehabilitacyjno - Uzdrowiskowe, jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Do budynku prowadzi podjazd przystosowany do przejazdu wózka inwalidzkiego. Dodatkowo od strony parkingu jest wydzielone drugie wejście, pozbawione jakichkolwiek barier architektonicznych - stopni i progów.
Bezpośrednia obsługa klientów odbywa się na parterze.
Przed poczekalnią dla klientów znajduje się stanowisko obsługi wraz z podjazdem przystosowanym dla osób z niepełnosprawnością.
W budynku są dwie windy, korytarze są przystosowane do swobodnego przejazdu wózka inwalidzkiego. Toaleta dla niepełnosprawnych znajduje się na parterze, z wejściem bezpośrednio z poczekalni dla klientów.
Budynek jest oznakowany widocznym z ulicy logo ŚCRU W środku na poziomie wzroku znajdują się oznakowania ułatwiające poruszanie się po budynku.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych.
Przed budynkiem zostały wyznaczone dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, oznakowane tablicami pionowymi oraz poziomym oznakowaniem kolorem niebieskim z symbolem niepełnosprawności ruchowej.
Przylegający do Centrum park dostępny jest dla osób z niepełnosprawnościami.
Do budynku można wejść z psem asystującym.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
-
Śląskie Centrum Rehabilitacyjno - Uzdrowiskowe zapewnia możliwość korzystania przez osobę uprawnioną z usługi wybranego tłumacza języka migowego lub tłumacza przewodnika, wpisanych do rejestru tłumaczy, prowadzonego przez Wojewodę Małopolskiego.
W celu umówienia wizyty, w której będzie uczestniczył tłumacz migowy, należy przesłać zgłoszenie na adres poczty elektronicznej sekretariat@scru.pl lub zadzwonić na numer telefonu 18 26 76 147
Czas oczekiwania na wyznaczenie takiej wizyty w naszym Centrum to co najmniej 3 dni od daty przekazania zgłoszenia do Centrum.
Koszty wynagrodzenia tłumacza ponosi Śląskie Centrum Rehabilitacyjno - Uzdrowiskowe
Rejestr tłumaczy polskiego języka migowego, systemu językowo-migowego i sposobu komunikowania się osób głucho-niewidomych prowadzony przez Wojewodę Małopolskiego - Rejestr Tłumaczy. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych