Przejdź do głównej treści
Otwiera się w nowym oknie

Będziemy pokonywać dystans biegowy, ale nade wszystko jednak przeświadczenie ludzi, że cierpiący człowiek jest sam. To tutaj chcemy zapewnić wszystkich swoją obecnością, że spotykające ludzi nieszczęście może być pokonywane przy ogromnym wsparciu ludzi dobrej woli. Chcemy, by dzisiejsi uczestnicy naszej imprezy, zostali napełnieni nadzieją, że jeśli kiedykolwiek przydarzy się nieszczęście komukolwiek z nich, znowu się spotkamy, by biegać, wspierać i pomagać. Ten bieg ma za zadanie uświadomić ludziom, że każdy człowiek z natury jest dobry, ale też, że nikt nie musi być w swoim cierpieniu samotny. Zwalczamy konwenanse, wprowadzamy nadzieję, niesiemy pomoc w myśl zasady: "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Takie społeczeństwo to silne społeczeństwo.

Nasza impreza dzięki patronatowi Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi ma szansę zatoczyć szeroki krąg i dotrzeć do ludzi, którzy w dobroć innych nie wierzą, by w ten przedświąteczny czas zmienić ich wnętrze i wlać w nie nadzieję. Nieoceniona jest pomoc mediów, które docierają z informacją do ludzi, zapraszają i pokazują, że życie to również poświęcenie innemu, potrzebującemu człowiekowi. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdy rodzaj wsparcia naszych działań. Dobro wraca pamiętajmy i tego wszystkim życzymy.

Zapraszamy na start o 12.00, by ulżyć Andrzejowi, by zjednoczyć siły i nagromadzić mnóstwo dobra, by jeszcze bardzo długo gościło w naszych sercach i dodawało sił do walki ze złem na świecie.

Z pozdrowieniami serdecznymi - organizatorzy - Ślaskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe im. dr. Adama Szebesty w Rabce-Zdroju i Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja w Rudzie Śląskiej.