Przejdź do głównej treści
Otwiera się w nowym oknie

Około 800 osób w mikołajowych czapkach, dało świadectwo ludzkiej solidarności, biegając dla sparaliżowanego od lat mieszkańca Rabki, 21 - letniego Andrzeja. To w Rabce - Zdroju, przed dworcem, stoi piękna figura Świętego Mikołaja, postaci kojarzącej się z niesieniem dobra, a 6 grudnia obecność tego świętego wyczuwało się w Rabce bardzo wyraźnie. Żeby podkreślić świąteczną atmosferę, najmłodsi pięknie udekorowali pachnącą lasem choinkę, którą nieco później zlicytowano za...1000 zł.

Pomagali wszyscy: organizatorzy - Śląskie Centrum Rehabilitacyjno - Uzdrowiskowe, wolontariusze Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja, grono pedagogiczne i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przy ŚCRU, uczestnicy - mieszkańcy Rabki, Uniwersytet Trzeciego Wieku, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół, kuracjusze, jednym słowem wszyscy ludzie wielkich serc. Na miejscu można było nabyć piękne ozdoby ręcznie wykonane, wziąć udział w maskotkowej loterii, pozwiedzać strażackie wozy, pomalować buzie, napić się ciepłej herbatki i kawy i przeżyć cudowne chwile. Wszystko po to, by poczuć, że razem można zdziałać cuda, że nikt nie może być w cierpieniu sam, by wzbudzić wiarę, że Rabka - Zdrój to miejsce, gdzie pomaga się ludziom, wspiera ich i zapewnia, że człowiek jest z natury dobry.

Równo o godzinie 12.00, na parkowe alejki wyruszyła mikołajkowa rzesza, by pokonać dystans 1600 m w biegu rekreacyjnym i rywalizacji nordic walking oraz 3200 m w biegu głównym.

Wyniki konkurencji:

Bieg główny mężczyzn:

I miejsce - Paweł Rapta

II miejsce - Łukasz Łoboda

III miejsce - Paweł Nalepka

Bieg główny kobiet:

I miejsce - Marta Szaruga

II miejsce - Karolina Stolarczyk

III miejsce ex aequo - Małgorzata Malina - Pachacz i Marta Paprocka

Nordic Walking:

I miejsce - Piotr Ordzowiały

II miejsce - Anna Dulańska - Macioł

III miejsce - Aleksandra Zdanowicz

Udało się zebrać 11.124,09 zł!!!!!! Nieprawdopodobna suma, która dzięki wsparciu wielu ludzi, pozwoli Andrzejowi i jego rodzicom na nieco łatwiejsze życie, które dotychczas wypełnione było po brzegi bólem i walką z przeciwnościami losu.

Z całego serca dziękujemy również sponsorom:

- Blachotrapez sp. z o.o.

- Blachprofil2 sp. z o.o.

-„ADAŚ” sp. j.

- Piekarnio-Cukiernia-Dielikatesy Ryszard Steskal s.j.

- Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej

- Uzdrowisko Rabka S.A.

- CATERMED S.A.

- Karczma Hulaj Dusza,

- Firma KORAL,

a także Miejskiemu Domowi Kultury, Straży Miejskiej, Ochotniczej Grupie Ratunkowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dziękujemy Marszałkowi Województwa Śląskiego - Wojciechowi Sałudze oraz Pani Burmistrz Rabki - Zdroju Ewie Przybyło za objęcie honorowym patronatem naszej imprezy, również dzięki temu była ona wyjątkowa.

Dziękujemy mediom za patronaty, za wysłanie w świat wiadomości, że życie pod hasłem: "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" to ogromny skarb.