Przejdź do głównej treści
Otwiera się w nowym oknie

Na terenie Parku Zdrojowego okalającego Śląskie Centrum Rehabilitacji Uzdrowiskowej gościemają możliwość skorzystania ze stanowisk do helioterapii.
Helioterapia to – najprościej rzecz ujmując – metoda leczenia i profilaktyki zdrowotnej, polegającana wykorzystaniu światłolecznictwa. Dobroczynne działanie światła (a konkretnie słońca) cenione było już podobno w starożytności, a znacznie późniejsze badania naukowe dowiodły, że promienie słoneczne nie tylko pobudzają produkcję witaminy D, ale też m.in. mają działanie antydepresyjne,
zmniejszają napięcie mięśniowe i łagodzą sztywność stawów, stymulują wzrost odporności, przyspieszają przemianę materii i pobudzają działanie układu krążenia. Helioterapia z powodzeniem wspiera również leczenie łuszczycy, trądziku, atopowego zapalenia skóry, choróbdróg moczowych, węzłów chłonnych i gruźlicy kostno-stawowej, a połączona z górskim klimatem – wspomaga także leczenie gruźlicy płuc. Co ciekawe, badania nad sposobami wykorzystania światła w medycynie zostały uhonorowane Nagrodą Nobla w dziedzinie nauk medycznych. W 1903r. otrzymał ją duński lekarz Niels Ryberg Finsen.
Na terenie naszego parku goście mogą zdrowo i bezpiecznie korzystać z dobrodziejstwa promieni słonecznych na naturalnych tarasach do helioterapii, na których rozstawione są eleganckie leżaki.

helioterapiahelioterapia