Przejdź do głównej treści
Otwiera się w nowym oknie


Nowa pracownia balneoterapii została wyposażona w 3 łóżka do suchych kąpieli kwasowęglowych - Carbobed. Są to zabiegi od wielu lat cenione w uzdrowiskach ze względu na dobroczynny wpływ na układ krążenia oraz układ nerwowy.

Z kolei pracownia kinezyterapii została wyposażona w nowoczesny sprzęt, który obejmuje:8-stanowiskowy atlas do ćw. oporowych, rower poziomy, bieżnię, rowerki pionowe i orbitreki. Ważną częścią procesu rekonwalescencji po przebyciu ciężkiej choroby związanej z zakażeniem COVID-19 są ćwiczenia fizyczne. Głównym celem rehabilitacji pocovidowej jest poprawa wydolności krążeniowo-oddechowej, dlatego nowy sprzęt zostanie wykorzystany do treningów wydolnościowych.

Środki na adaptacje nowych pracowni i ich wyposażenie w sprzęt pochodziły z budżetu województwa śląskiego w ramach podwyższenia kapitału zakładowego Spółki. W uroczystym otwarciu uczestniczył pan Łukasz Kmita - Wojewoda Małopolski, pani Izabela Domogała – Członek Zarządu Województwa Śląskiego, pan Bogdan Pęk – radny Sejmiku Małopolskiego, pan Marek Szarawarski – radny Powiatu Nowotarskiego i pan Leszek Świder – Burmistrz Rabki-Zdrój.